Uprzejmie informujemy, iż Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Gdańskim
Ogłasza III nabór
Wniosków o przyznanie środków z rezerwy
Krajowego Funduszu Szkoleniowego
na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego
TERMIN PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW: 25.09.2024r.
Pozostała kwota środków przeznaczona na realizację działań w ramach KFS dla powiatu nowodworskiego wynosi 7 462,00 zł.
Ogłasza III nabór
Wniosków o przyznanie środków z rezerwy
Krajowego Funduszu Szkoleniowego
na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego
TERMIN PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW: 25.09.2024r.
Pozostała kwota środków przeznaczona na realizację działań w ramach KFS dla powiatu nowodworskiego wynosi 7 462,00 zł.
Jednocześnie informujemy że w 2024 roku środki będą przeznaczone na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców, w ramach poniższych priorytetów Rady Rynku Pracy:
A Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRPiPS
Ze środków w ramach tego priorytetu korzystać mogą wszyscy pracownicy przedsiębiorstw społecznych i Zakładów Aktywności Zawodowej oraz pracownicy i członkowie spółdzielni socjalnych. Pracodawca do wniosku dołącza oświadczenie o posiadaniu statusu CIS, KIS lub prowadzeniu WTZ. Dodatkowo podmiot będący Zakładem Aktywności Zawodowej dołącza kopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem decyzji wojewody o przyznaniu statusu ZAZ.
B Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
Wnioskodawca składający wniosek o środki w ramach powyższego priorytetu powinien udowodnić posiadanie przez kandydata na szkolenie orzeczenia o niepełnosprawności tj. przedstawić orzeczenie o niepełnosprawności kandydata na szkolenie bądź oświadczenie o posiadaniu takiego orzeczenia. Temat szkolenia/kursu nie jest narzucony z góry. W uzasadnieniu należy wykazać potrzebę nabycia umiejętności.
C Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
Priorytet ten promuje działania wobec osób pracujących w warunkach niszczących zdrowie i w szczególności powinien objąć osoby, które nie mają prawa do emerytury pomostowej. Wykaz prac w szczególnych warunkach stanowi załącznik nr 1, a prac o szczególnym charakterze - załącznik nr 2 do ustawy z dnia 19 grudnia 2008 roku o emeryturach pomostowych (Dz. U. z 2023 poz. 164)
D Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju
Wniosek będzie spełniał wymóg tego priorytetu, jeżeli kształcenie ustawiczne będzie w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu nowodworskiego.
Poniższe obszary zostały określone na podstawie dokumentu strategicznego powiatu nowodworskiego tj.: „Strategia Rozwoju Powiatu Nowodworskiego na lata 2015-2024"
Na podstawie Strategii Rozwoju Powiatu Nowodworskiego na lata 2015-2024
- handel hurtowy i detaliczny – sekcja G - PKD 45, 46, 47
- zakwaterowanie i usługi gastronomiczne – sekcja I - PKD 55, 56
- budownictwo – sekcja F - PKD 41, 42, 43
- przetwórstwo przemysłowe – sekcja C - PKD od 10 do 33
- transport i gospodarka magazynowa – sekcja H - PKD 49, 50, 51, 52, 53
Wyjaśnienia dot. ww priorytetów znajdują się w Zasadach przyznawania środków KFS oraz we wniosku o przyznanie środków KFS.
Elementy brane pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosków:
- Zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok;
- Zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy;
- Koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;
- Posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego;
- W przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
- Plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS;
- Możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku,
z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust. 2k i 2m ustawy.
Dodatkowe informacje:
- W sytuacji gdy zainteresowanie pracodawców skorzystaniem ze środków KFS przekroczy limit wydatków przyznany na powiat, w pierwszej kolejności będą rozpatrywane wnioski pracodawców, którzy dotychczas nie korzystali z dofinansowania do szkoleń z KFS.
- Na każdy rodzaj i formę kształcenia należy złożyć oddzielny wniosek.
- W ramach naboru Pracodawca może złożyć maksymalnie 2 wnioski.
- Wnioski należy złożyć wraz z wymaganymi załącznikami.
- Wnioski będą oceniane na podstawie formularza oceny, który stanowi zał. nr 3 do Zasad przyznawania środków na kształcenie.
- Wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie, jeżeli uzyska min. 11 pkt, w przypadku uzyskania równej ilości punktów przez kilku wnioskodawców, decydującym kryterium będzie kolejność wpływu wniosków.
Wnioski będą przyjmowane w dniu 25 września 2024 r. w następujący sposób:
- w wersji papierowej
b) przesyłając tradycyjną pocztą na adres urzędu: ul. Morska 1, 82-100 Nowy Dwór Gd. – liczy się faktyczny wpływ – korespondencja musi wpłynąć 25 września do godz. 14.30
- w formie elektronicznej
b) poprzez platformę www.epuap.gov.pl
wykorzystując funkcję „pismo ogólne do urzędu"
przy formie elektronicznej decyduje data i godzina wpływu wniosku na platformie ePUAP lub praca.gov.pl - w pierwszym dniu naboru od godz. 7.00, w ostatnim dniu naboru do godz. 14.30.
Wniosek złożony w formie elektronicznej musi posiadać:
- Bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach o podpisie elektronicznym,
- Podpis potwierdzony profilem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej.