Aktywizacja osób bezrobotnych powiatu dąbrowskiego (III)

Print Drukuj

Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej w latach 2025 – 2026 realizuje projekt pn. Aktywizacja osób bezrobotnych powiatu dąbrowskiego (III) współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS (EFS+) w ramach Priorytetu 6. Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie FEMP.06.01 Aktywizacja zawodowa – projekty powiatowych urzędów pracy, Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.

Okres realizacji: 01.01.2025 r. – 30.06.2026 r.
Wartość projektu wynosi:
2 931 085,51
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich wynosi:
2 491 422,68

Celem głównym projektu jest aktywizacja zawodowa, w tym podnoszenie kwalifikacji i kompetencji niezbędnych na rynku pracy, osób pozostających bez pracy w powiecie dąbrowskim.

Projekt zakłada minimalny poziom wskaźnika rezultatu bezpośredniego „Liczba osób pracujących, łącznie z prowadzącymi działalność na własny rachunek po opuszczeniu programu" – na poziomie co najmniej 60% grupy docelowej.
 
Projekt zakłada minimalny poziom wskaźnika rezultatu bezpośredniego „Liczba osób, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu" – na poziomie co najmniej 20% grupy docelowej.

GRUPA DOCELOWA PROJEKTU:

Wsparcie w ramach projektu skierowane będzie w szczególności do osób, których sytuacja na rynku pracy jest najtrudniejsza tj:
osób młodych (18-29 lat)  w szczególności należących do grupy NEET

  • osób długotrwale bezrobotnych (tj. pozostające w rejestrze powiatowego urzędu pracy przez okres ponad 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat, z wyłączeniem okresów odbywania stażu i przygotowania zawodowego dorosłych) 
  • osób z niepełnosprawnością
  • osób w wieku 50 lat i więcej
  • kobiet
  • migrantów (w tym z Ukrainy)

Każdy uczestnik projektu skorzysta z co najmniej 3 form wsparcia dobranych indywidualnie dla każdego uczestnika (wynikające z IPD). Ze wsparcia w ramach projektu będą mogły korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

FORMY WSPARCIA PRZEWIDZIANE W PROJEKCIE:

  • pośrednictwo pracy i poradnictwo zawodowe – dla każdego uczestnika projektu;
  • staże
  • prace interwencyjne
  • szkolenia indywidualne
  • bony szkoleniowe
  • bony na zasiedlenie
  • refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy
  • jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej

Rekrutacja do uczestnictwa w projekcie będzie trwać do wyczerpania środków finansowych.

Uczestnikiem projektu może być osoba, która nie bierze udziału i nie otrzymuje jednocześnie wsparcia o analogicznym celu/ charakterze w projekcie współfinansowanym ze środków EFS+ oraz z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach Działania 8.1 Działania na rzecz poprawy sytuacji na rynku pracy typ projektu A: kompleksowe programy transformacji i wsparcia na rynku pracy.

Działania w ramach projektu skierowane do osób młodych (w wieku 18-29 lat) będą udzielane w projekcie zgodnie z Planem Realizacji Gwarancji dla Młodzieży w Polsce (tzn., że wszystkie osoby poniżej 30-tego roku życia otrzymają dobrej jakości ofertę pracy, kontynuacji edukacji, stażu, praktyk zawodowych lub inną formę pomocy prowadzącą do aktywizacji zawodowej w ciągu czterech miesięcy od dnia przystąpienia danej osoby do projektu).

Udział w projekcie osób w wieku 18-29 lat każdorazowo poprzedzony będzie oceną umiejętności cyfrowych ( w razie potrzeby uzupełnieniem poziomu kompetencji). W ramach projektu dokonywana będzie ocena, uwzględniająca możliwości psychofizyczne danej osoby z naciskiem na: umiejętności cyfrowe, umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w sektorze zielonej gospodarki oraz w zawodach związanych z usługami zdrowotnymi i opiekuńczymi.
Wsparcie w ramach projektu będzie uwzględniało trendy i zmiany gospodarki w kierunku transformacji cyfrowej i ekologicznej oraz zapotrzebowanie pracodawców na określone umiejętności.

Na każdym etapie wdrażania projektu, realizowana jest zasada równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępność dla osób z niepełnosprawnościami.
Osoby ze szczególnymi potrzebami, w szczególności osoby z niepełnosprawnościami, zainteresowane udziałem w projekcie informujemy, że siedziba podmiotu realizującego projekt jest dostosowana do Państwa potrzeb.
Do budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej prowadzi wejście główne ze schodami oraz wejście boczne z prawej strony budynku z podjazdem dla wózków inwalidzkich. Obsługa osób z niepełnosprawnością (w tym na wózkach inwalidzkich) odbywa się na parterze Urzędu. Po wejściu do budynku informacja znajduje się na wprost wejścia. W budynku dostępna jest winda umożliwiając dostanie się na pierwsze i drugie piętro. Częściowo przystosowana toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze urzędu. Przed budynkiem wyznaczono dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W Powiatowym Urzędzie Pracy dostępna jest pętla indukcyjna. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, w szczególności osoby z niepełnosprawnościami mogą zgłaszać specjalne potrzeby związane z uczestnictwem w projekcie (np. dostosowanie wielkości czcionki drukowanych dokumentów) u doradcy klienta zgodnie z przyjętym podziałem obsługi osób bezrobotnych na każdym etapie realizacji projektu. Istnieje możliwość zgłaszania podejrzenia o niezgodności projektów lub jego działań z Kartą Praw Podstawowych/ Konwencją  o prawach osób niepełnosprawnych do Instytucji Pośredniczącej/ Instytucji Zarządzającej na adres mailowy: KPP_KPON@umwm.malopolska.pl.

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt:

koordynator projektu, staże: Katarzyna Fido, pokój  11, tel. (14)6423178 wew. 111

prace interwencyjne: Grażyna Dzięgiel - Pietras, pokój 14 tel. (14)6423178 wew. 214

środki na podjęcie działalności gospodarczej: Katarzyna Gubernat - Witek, pokój 10, tel. (14)6423178 wew. 110

refundacja kosztów wyposażenia stanowiska pracy: Agata Leśniak, pokój 10, tel. (14)6423178 wew. 110

​​​​​​szkolenie zawodowe:Beata Świątek – Duda, pokój 12A, tel. (14)6423178 wew. 212

#FunduszeUE   #FunduszeEuropejskie

Załączniki

Plakat - dofinansowanie przez Unię Europejską III
Plakat - dofinansowanie przez Unię Europejską III.docx 220 KB
deklaracja Aktywizacja osób bezrobotnych powiatu dąbrowskiego (III)
deklaracja Aktywizacja osób bezrobotnych powiatu dąbrowskiego (III).docx 65 KB
Informacje o publikacji dokumentu